هتل های سرعین طیف وسیع و متنوعی دارند. هر کدام امکانات مختلف و گوناگونی ارائه می دهند. از یک ستاره تا چهار ستاره طبقه بندی شده اند. این موضوع باعث می شود توقع گردشگر با بالا رفتن ستاره ها، نیز بالا برود. این امر کاملا امری طبیعی و منطقی است. اما باید دانست که تعداد ستاره ها و سطح کیفی هتل ها در هر کشوری متفاوت است .

معنای ستاره های هتل های سرعین

هتل های تک ستاره مانند دیگر هتل های سرعین، قوانین هتل ها را اجرا می کنند. اما تعداد اتاق های آنها کم است. فضای کوچکتری دارند. سرویس بهداشتی و حمام در آنها به صورت اشتراکی است. در کل در پایین ترین سطح هتل ها قرار گرفته اند. اما مزیت آنها هزینه پایین آن ها است.

هتل های دو ستاره تفاوت بسیار کمی با هتل های تک ستاره دارند. یعنی تعداد اتاق ها و مساحتشان کمی بیشتر از آنها است. سرویس و حمام جداگانه در هر اتاق نیز دارند.

هتل های سرعین از تک ستاره تا چهار ستاره تقسیم بندی شده اند
                   هتل های سرعین از تک ستاره تا چهار ستاره تقسیم بندی شده اند

هتل های سه ستاره ساختمانی بزرگ دارند. وجود اتاق های بزرگ تر همراه با نشمین و تزئینات از ویژگی های آنها محسوب می شود. دارای حمام و سرویس جداگانه هستند. عموما در محوطه ساختمان استخر وجود دارد. رستوران مرکزی با تنوع غذای بیشتر از هتل دو ستاره از دیگر ویژگی آنها است. البته در کنار اتاق های عادی خود، سوئیت های لوکس هم ارائه می دهند.

هتل های چهار ستاره ساختمان بسیار بزرگتری نسبت به بقیه هتل های سرعین دارند. به جز اتاق های بزرگ تر و رستوران به روز تر، درکنار رستوران کافی شاپ نیز دارند. دارای امکانات تفریحی چون استخر، سونا، سالن ورزشی و زمین بازی هستند. در کل امکانات بیشتری نسبت به هتل های سه ستاره در اختیار مسافران قرار می دهند.

بهترین هتل های سرعین

هتل  رویال پارک سرعین، هتلی چهار ستاره است. اولین هتل و مجتمع آب درمانی در کل خاورمیانه محسوب می شود. چهار طبقه و ۲۲ اتاق دارد. دارای سوئیت اقامتی لوکس است، که داخل آنها حوضچه مخصوص آب گرم قرار داده شده است.

هتل پدرام، هتلی چهار ستاره در ۱۰ طبقه و ۴۶ اتاق است. دسترسی نزدیک به میدان اصلی شهر و مراکز تجاری دارد. از امکانات آن می توان به سالن بیلیارد، استخر، چایخانه سنتی، خدمات برای معلولین اشاره کرد.

هتل لاله نیز از دیگر هتل های سرعین است که چهار ستاره دارد. در سال ۱۳۷۹ بنا شده است و در سال۱۳۹۴ بازسازی شد. دارای چهارطبقه و ۹۷ اتاق و سوئیت است. نزدیکی آن به مجتمع آب درمانی سبلان و پیست اسکی آلوارس از ویژگی های آن محسوب می شود. البته اجرای موسیقی زنده نیز از دیگر امکانات فرح بخش هتل است.

هتل لاله از یکی از خوش منظره ترین هتل های سرعین است
                            هتل لاله از یکی از خوش منظره ترین هتل های سرعین است

یکی دیگر از هتل های سرعین که چهار ستاره نیز هست، هتل رضوان خلیج فارس است. چهار بلوک با ۸۰ فضای اقامتی دارد که در پنج طبقه ساخته شده است. و مانند دیگر هتل های چهار ستاره سرعین، امکانات نسبتا کاملی دارد.

قیمت هتل های سرعین

قیمت هتل های سرعین بسته به فصل های سال و شلوغی و خلوتی سرعین متغیر است. در فصل هایی که اصطلاحا فصل پیک مسافر به آن گفته می شود قیمت هتل های سرعین در بالاترین سطح خود قرار دارند و در فصل های خلوت تر و آرام تر قیمت ها کاهش پیدا می کند.

از دیگر عوامل دخیل در قیمت هتل های سرعین تعداد ستاره های آن هتل محسوب می شود. طبعا هرچه تعداد ستاره ها و امکانات بیشتر باشد، قیمت هتل ها بیشتر خواهد بود.